Zadłużenie na święta – chwilówka czy zobowiązanie w banku?

Według badań, Polacy trwonią solidne kwoty tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Tracimy bez liku na wczasy i we wrześniu, wraz z początkiem roku edukacyjnego, ale to koniec roku jest największy jeśli chodzi o domowe wydatki. Na co trwonimy najwięcej? Niewątpliwie na upominki. Według szacunków, średni mieszkaniec polski traci 300 zł na osobę na upominki świąteczne.

Nadto nader bez liku traci wówczas na pokarm. Raz za razem pozwalamy sobie na w znacznym stopniu więcej niż na ogół – pozyskujemy więcej produktów lepszej jakości. Nie oszczędzamy również na dekoracjach i różnościach. Niezmiernie masa ludzi decyduje się na pobranie wierzytelności. Czy to akuratny pomysł? Jak pobrać zobowiązanie i nie zbankrutować na początku kolejnego roku? Przede wszystkim należy pamiętać, by do rzeczy finansowych przystępować „z głowią”. Nie wypada kierować się jedynie chwilową potrzebą. Wskazane jest przedtem przysiąść i przekalkulować domowe wydatki, pomyśleć, czy każde są potrzebne. A nuż są dobra, z których wolno zrezygnować? Przeliczmy domowe zarobki, dyspozycje na rachunku bankowym i pozostawmy sobie wiecznie pewną kwotę zapasową, jaka będzie stanowiła zabezpieczenie na „czarną godzinę”.
młodziki biorą kredyt
Gdy już policzymy, jak dużo kasy chcemy, jak dużo brakuje nam do tego, by spiąć budżet, możemy zacząć poszukiwać pochodzenia finansowania. Podstawowa kwestia obejmuje tego, czy chcemy pobrać zobowiązanie w banku czy w firmie płatniczej? Jeżeli chodzi o pożyczki krótkoterminowe i nieduże kwoty, wolno rozważyć firmy pożyczkowe, jakie udzielą tak nazywanych „chwilówek”. Pamiętajmy aczkolwiek, by nader detalicznie przejrzeć umowę i zorientować się o dokładną kwotę i termin oddania. W tej materii należy zachować zimną krew i nie poddać ekscytacjom ani wprowadzić w błąd promocji. W agencji bankowej trochę trudniej o pożyczkę, lecz jest ona w znacznym stopniu pewna, choć niekoniecznie dochodowa. Jeżeli liczymy, że nasza pożyczka na święta będzie nieco wysoka, powinno się zobaczyć oferty jakie w grudniu zazwyczaj przygotowują agencje bankowe. Pamiętajmy, by o naszych zarysach kredytowych porozmawiać z małżonkiem. Przedyskutujmy to, czy w całokształcie warto pobierać specjalne środki finansowe i czy będziemy mieli na spłatę.
para u doradcy finansowego
Razem prościej będzie podjąć wolę. Jeżeli pożądamy nabyć za zobowiązanie konkretny sprzęt, np. plazmę czy sprzęt agd, wolno przemyśleć opcję rat, jaka ochroni nas od ciążącego kredytu. Aktualnie wiele sklepów ma w swojej ofercie raty bez odsetek, co może być alternatywą dla świątecznych pożyczek na kupno podarunków.