Pożyczka typu pozabankowego – sposób na dodatkowe źródło gotówki dla osób, które nie mają szans na kredyt w banku

Kasa to wartość niezwykle ważna dla prawie każdego człowieka. Od bardzo dawna już funkcjonowanie bez kasy oraz wartości o materialnym wymiarze jest raczej nierealne w wykonaniu. Również w obecnym świecie samo znaczenie pieniądza jest ogromne. Jego brak spycha nas na dno piramidy społecznej i sprawia, że nie możemy spełnić swoich marzeń czy też zapewnić podstawowych środków codziennego użytku. Fakt braku pieniędzy u pewnych osób pociągnął za sobą powstanie instytucji finansowych, które trudnią się pomocą finansową mogąc wybrać kredytowe opcje.

Od wieków powszechnie instytucjami tego typu były banki, które istnieją również na rynku współczesnym. Udzielają one przeróżnych pożyczek wychodząc od gotówkowych po takie pod hipotekę. Banki to jednak takie instytucje, które wymagają spełnienie wielu przesłanek i formalności, by możliwe było ubieganie się o kredyt. Dlatego też na dzień dzisiejszy wiele osób, które nie posiadają odpowiednich dochodów nie ma szans na to, by móc pozyskać kredytowe wsparcie w tradycyjnym banku.

Takie właśnie trudności z otrzymaniem kredytowego wsparcia w bankowych placówkach doprowadziły do powstania pozabankowych instytucji, które funkcjonują na rynku finansowym i trudnią się udzielaniem kredytów i pożyczek. To firmowe jednostki o działaniu w ciekawej formie, albowiem pomijając to, że działają na rynku finansowym pożyczki są jedynym produktem, który promują. W taki oto sposób mają możliwość zarobić sporo pieniędzy, bowiem zaoferowane przez nich warunki pożyczania mają wyjątkowo niekorzystną formę dla klienta.

Pożyczka pozabankowa to taki typ instrumentu finansowego, który przeznaczony jest dla osób poszukujących szybkich pieniędzy, bez konieczności spełniania licznych elementów formalności, które narzucane są przez banki. Charakteryzując pozabankową pożyczkę należy powiedzieć przede wszystkim, że jest to forma na pozyskiwanie dodatkowej kasy, która staje się coraz bardziej popularna i jest nierzadko serwowana przez małe firmy finansowe, które tym sposobem właśnie chcą wypracować rekordowe zyski. Pożyczka bankowa jest do otrzymania w ledwie parę momentów, gdyż nie ma konieczności wylegitymowania się odpowiednimi dokumentami, które potwierdziłyby nasze zarobki. Dzięki temu wystarczy, że będziemy przynosić tylko dowód w celu potwierdzenia swoich danych osobowych. W zależności od firmy będzie wchodziła w grę jeszcze czynność związana ze sprawdzeniem historii kredytowej w BIK. Jeśli firma będzie prowadziła taką kontrolę czas uzyskania kredytu przedłuży się maksymalnie do 30 minut. Gdy firma nie prowadzi kontroli BIK kredyt można uzyskać dosłownie w 5 minut, gdy udamy się do siedziby konkretnego parabanku.

Pożyczka spoza banku charakteryzuje się zatem ogromną prostotą uzyskania, gdyż w zestawieniu z bankami czas ten będzie relatywnie krótszy. Należy jednak nadmienić jeszcze, że szybka pożyczka może być udzielana również bez wychodzenia z domu. Wiele firm stworzyło bowiem różne specjalne platformy, gdzie wnioski można składać za pośrednictwem internetu. Pojawia się też od pewnego czasu możliwość składania takich wniosków przez SMS. Czyni to jeszcze prostszymi starania o kredyt oraz zmniejsza czas oczekiwania na udzielenie go.

Do silnych stron pożyczek w pozabankowym typie zaliczyć można więc prostotę w jej uzyskiwaniu. Co najbardziej istotne dla osób, które mają nieco nadszarpniętą historię kredytową, to może być jedyna dostępna szansa na pożyczkę, gdyż banki natychmiastowo odrzucają prośby o pożyczkę od osoby, która ma obciążenia w BIK. Jednocześnie jednak pożyczki pozabankowe mogą się stać pewnego typu pułapką, która będzie w stanie przypieczętować wpadnięcie do pętli typu kredytowego. Reguły takich kredytowych rozwiązań są bowiem doprawdy niesłychanie niekorzystne i niestety mogą doprowadzić do gigantycznych odsetek. Większość pożyczek spoza banków jest udzielanych na krótki czas. Czasami może być to miesiąc, czasami dwa miesiące. Oddajemy po tym czasie o wiele większą ilość pieniędzy, niż pożyczaliśmy a rzeczywista wartość oprocentowania takiej pożyczki sięga czasem i kilku tysięcy procent. Jeśli więc opóźnimy się ze spłatą takiej pożyczki rzeczywiste koszty zanotują błyskawiczny wzrost.